İzlanda'da Lüks ve Minimalizm |Icelandair Hotels Marina Reykjavik
Seyahat Önerileri

İzlanda’da Lüks ve Minimalizm |Icelandair Hotels Marina Reykjavik

İzlanda Otel Önerisi. İzlanda’da nerede kalınır? 
İzlanda’da kaldığımız ikinci otel Icelandair Hotel Marina oldu. Icelandair İzlanda’nın aynı zamanda yerel havayolu şirketi.
İzlanda’nın farklı bölgelerinde Icelandair’in birkaç oteli bulunuyor. Natura, Marina gibi temalı otelleri ile Icelandair için İzlanda’nın lüks otel zinciri desek yanlış olmaz.
Icelandair Hotel Marina Reykjavik merkeze yürüyerek 5 dakika mesafede ve marinanın hemen girişinde yer alıyor.

Otel, marinaya paralel olarak ince ve uzun bir yapıda. Sunduğu üst seviye hizmet ve aynı zamanda iyi bir havayolu şirketinin grup oteli olmasından dolayı sürekli genişleyen Icelandair Hotel Marina’da ek birkaç butik bina daha yeni yapılıyordu.

Otele Giriş
Otele girdiğiniz anda gerçek bir İzlanda oteline geldiğinizi hissediyorsunuz.  Muhteşem mimari, rahat ve sakin ortam; açık şömine ve keyifli dinlenme bölümleri ile Icelandair Hotel’e ilk anda oldukça ısındık!
Giriş bölümünde şömine etrafında dinlenip, “yine pek bir keyifliyim” dedikten sonra odamıza yerleştik ve oteli keşfe çıktık.

Otelin altında yer alan bar, bizim tur rehberimiz Kristijan’nın da en favori mekanıymış. Hem kokteylleri hem de ortamıyla gerçekten keyifli bir bar!
Minimalist Odalar
Icelandair Marina Otel’in odaları ufak fakat kullanışlı. Odayı kalabalık yapacak gereksiz koltuklar, eşyalar yok. Hatta ortalıkta duran ufak tefek eşyalar dahi bir file ile askıda duruyor.
Soğuk İzlanda iklimine göre odaları oldukça sıcak olan otelimizde bir ara kaloriferleri kapatıp cam bile açtık.

Odamızın banyosu da kendisi gibi minik ve kullanışlıydı. Banyonun duvarında yazan; “banyomuz küçük, farkındayız. Fakat bu banyoda ihtiyacınız olan herşeye sahipsiniz” yazısı da banyonun anlam ve önemine pek uygundu 🙂
Icelandair Marina Otel hem minimalist hem de lüks bir deneyim yaşatıyor. Duj jelleri ve hatta el sabunlarına kadar L’Occitane olan otelimizde çok keyifli 2 gece geçirdik.

Kahvaltı!
İzlanda’daki 2. Otelimiz olan Icelandair Marina otele yerleştikten birkaç saat sonra bizi Buzullara götürecek turumuz hareket edeceği için çok fazla uyuma fırsatımız olmasa da sabah erkenden keyifli bir kahvaltıya indik.
Otelin kahvaltısı için İzlanda’da yediğimiz en iyi kahvaltı desek abartmış olmayız. Lokal İzlanda peynirleri ve lezzetleriyle enerjimizi topladık ve son kahvelerimizi yudumlayarak bizi uçsuz b uzullara götürecek tur ekibimizle buluşmak üzere yola çıktık.
Icelandair Marina Hotel, Reykjavik’in merkezinde hem lüks hem de minimalist bir otel. Gecelik oda fiyatları diğer otellere göre daha yukarıda olsa da, ortamı ve sizde uyandırdığı “kesinlikle değer” hissi için tercih etmeniz gereken en iyi otellerden birisini olduğunu söyleyebiliriz.

Bizce otelle ilgili en keyifli 5 şey!
♥ Konumu
♥ Lobisi, girişi, dinlenme ve okuma odaları
♥ Kahvaltısı
♥ Odaları ve dekoru
♥ Yatak konforu
Siz de Icelandair Marina Otel’e gelirseniz, Instagram fotoğraflarınıza @keyifliyim’i taglediğinizde, bu yazıyı okuduğunu farkederiz, çook mutlu ve keyifli hissederiz 🙂

 İzlanda ile ilgili diğer yazılarımız
♥İzlanda Rehberi
♥Iceland Unlimited ile Güney İzlanda
♥Iceland Unlimited ile Golden Circle
♥Buzullara Yolculuk | Goecco ile Glacier Lagoon
♥İzlanda’da Mutlaka Yapılması Gereken 10 Şey!
♥Kuzey Işıkları Rehberi | İzlanda’da Muhteşem Bir Kuzey Işıkları Deneyimi
♥İzlanda’da nerede kaldık? Hlemmur Square
♥İzlanda’da nerede kaldık? Icelandair Hotel Marina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir